1ο Κ.Ε.Σ.Υ. Δ` ΑΘΗΝΑΣ

1ο ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ & ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ Δ ΑΘΗΝΑΣ

joomlan.ru | inotur.com
3) Παράρτημα PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

Αφού παρουσιαστεί μια αφίσα, μια μικρή ταινία, ένα κείμενο, ένα τραγούδι κλπ. και διαβαστεί το κείμενο, στη συνέχεια δίνεται χρόνος στους μαθητές να παρουσιάσουν τον εαυτό τους βάσει ενός πλάνου που ταιριάζει στο στυλ των μαθητών σας (βλ. παραδείγματα παρακάτω). Δεν θα βάλουν το όνομά τους. Όλα θα αναρτηθούν σε ένα πίνακα με τίτλο «ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ;» για κάποιο διάστημα.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ:

  • Συμπλήρωσε τις παρακάτω προτάσεις για τον εαυτό σου:

Με λένε...........................................................................................

Είμαι...............χρονών και ζω στ........................................................

Μου αρέσει........................ και δε μου αρέσει......................................

Είμαι καλός/ ή στ.................................................................................

αλλά δεν τα καταφέρνω στ.......................................................................


ή εναλλακτικά κάνε χρήση του φύλλου εργασίας ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ
(κάντε δεξί κλικ επάνω στην εικόνα, επιλέξτε "Αποθήκευση Εικόνας Ως..." και μετά τυπώστε την εικόνα)

aftoparousiasi

 Κατεβάστε το 1ο φύλλο εργασίας

  • Συμπλήρωσε τις παρακάτω προτάσεις για το / τη διπλανό / ή σου:

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΗΡΘΕ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ! ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!!

Σε λένε....................................................και ζεις στ..........................................

Νομίζω πως είσαι................................................................................χρονών.

Σου αρέσει...................................αλλά δε σου αρέσει.......................................

Είσαι καλός/ ή στ.?...........................................................................................

αλλά δεν τα καταφέρνεις στ..............................................................................


* Βαριέσαι να γράψεις; Μην ανησυχείς, υπάρχει λύση.
Τι θα έλεγες να τα σχεδιάσεις; Ή να κολλήσεις μια εικόνα που να σε αντιπροσωπεύει;
(κάντε δεξί κλικ επάνω στην εικόνα, επιλέξτε "Αποθήκευση Εικόνας Ως..." και μετά τυπώστε την εικόνα)

papyrus

 Κατεβάστε το 2ο φύλλο εργασίας

 
You are here: Αρχή «ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ; : Ένας διαγωνισμός πρωτοτυπίας για τη συνεκπαίδευση» 3) Παράρτημα 3) Παράρτημα
Joomla inotur picma